Rysunek ołówkiem pałac poznańskiego łódź

Samotna nauka rysowania – Czyli czy można samemu nauczyć się rysować?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak niektórzy artyści dochodzili do tego, jak i co malować, i dlaczego idzie im tak dobrze? Dodatkowo może słyszałeś o tym jak samodzielnie dochodzili do tego jak się rysuje, wbrew temu co mówili im inni? Dlaczego więc zapisywać się na kursy rysunku, jeśli oni byli sami w stanie osiągnąć sukces?

Samotny wilk

Nie wykluczone, że niektórzy z tych artystów mówią prawdę, ale zazwyczaj nikt nie uczy się sam. Dobrym przykładem może być Darek Zabrocki, który uczony już był od najmłodszych lat. Często usłyszeć można, że na studiach samemu odkrywał tajniki digital artu. Usłyszeć też można, że nauka rysunku była dla niego rzeczą prostą, i czymś co robił samotnie.


Zobacz również


Chociaż kryje się w tym ziarno prawdy, trzeba pamiętać, że podstawy, które są często pomijane, miał już ogarnięte o wiele wcześniej niż inni. Więc jego samotna nauka rysowania nie zaczęła się od zera, ale od wyższego poziomu.

Indywidualna nauka rysunku

Samotna nauka rysowania nie jest czymś niemożliwym do wykonania. Jest wiele artystów którzy rzeczywiście tak się uczyli. Problemem jest to, że ten sposób nauki jest o wiele dłuższy, i nie zawsze będzie poprawny. Trzeba być do siebie krytycznym i wyłapywać swoje błędy. Dodatkowo analiza obrazów innych mistrzów oraz fotografii jest kluczem do zrozumienia dlaczego malowali, jak malowali.


NAUKA RYSUNKU = DOMIN


To działa, ale potem przychodzi moment, w którym potrzebna jest dodatkowa osoba i okazuje się, że mimo staranności błędów jest wiele. Niektóre po wystarczająco długim czasie stają się nawykiem, z którym ciężko walczyć.

Dlaczego kurs rysunku?

Dlatego właśnie kursy są tak ważne, szczególnie na wczesnym etapie nauki. Osoby które uczą rysunku mają więcej doświadczenia i wiedzy. Nie tylko przyspieszą twój rozwój, ale wyłapią też błędy, które mogłyby doprowadzić do złych nawyków. Dodatkowo, jeśli marzy ci się liceum plastyczne, czy studiowania architektury a nawet ASP, kursy dokładnie cię do nich przygotują. Szczególnie, że prowadzą je osoby które prawdopodobnie już je skończyły.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *