rysunek

Rysunek a jego początki – Jak zacząć rysować i nie stracić czasu?

Rysunek to jedno z najczęściej wybieranych hobby. Rysujemy na lekcjach, w domu, a nawet w pracy, zarabiając na nim pieniądze. Ale mimo swej popularności, wiele osób nie rozwija swoich umiejętności do profesjonalnych standardów, mimo iż często rysują. Dlaczego się tak dzieje?


Czy talent istnieje?


Rysunek – Systematyczność

Jednym z najczęstszych problemów jakie spotyka się na kursach rysunkowych jest brak zaangażowania. Komuś się nie chce, ktoś nie ma czasu… to sprawia, że rysowania wcale nie ma tak wiele. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów, o ile można nazwać to błędem, a nie podejściem. Systematyczność jest jedną z najważniejszych umiejętności jakie warto sobie wyrobić. Pomaga nie tylko w rysunku, ale też w życiu codziennym. Dodatkowe rozplanowywanie swojego dnia pozwala na zmniejszenie ryzyka utraty czasu oraz pozwala na wyrobienie sobie dobrych nawyków.

Oczywiście nie oznacza to że musisz już teraz wyciągnąć kalendarz i zaplanować każdy dzień, ale warto zarezerwować sobie czas na rysowanie i naukę każdego dnia, żeby rzeczywiście rozwinąć swoje umiejętności.

Jeśli chcesz zgłębić ten temat, to polecam Ci przeczytać: Systematyczność w Rysunku

Wytrwałość i staranność

Pamiętaj że nauka rysunku jest długotrwałym procesem. Nauka anatomii, konstrukcji czy cieniowania… nie są to proste zagadnienia, ale są konieczne, jeśli chcesz dobrze rysować. Pamiętaj żeby nie zniechęcać się przy popełnianiu błędów, ale iść do przodu. Ilość błędów nie ma znaczenia, liczy się to, czy wyciągasz z nich wnioski i je poprawiasz. Jeśli interesuje Cię rysunek, to ćwicz do skutku.


klify - grafika komputerowa

Zobacz także


Jeden z najlepszych sposobów na skuteczną naukę, to mówienie sobie, że twój następny rysunek będzie najlepszym jaki zrobisz. Motywuj się i ćwicz, a zauważysz postępy z każdym nowym rysunkiem. Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwy progres, polecam ci też założyć szkicownik i zapisywać daty pod każdym rysunkiem jaki zrobisz. Po jakimś czasie, kiedy popatrzysz wstecz, zobaczysz, jak bardzo się poprawiłeś!

Samotna nauka

Wiele osób podchodzi do rysunku jak do zabawy. Nie biorą go na poważnie i rysują dla odprężenia. Nie ma w tym nic złego. Problem pojawia się, gdy te same osoby odkrywają swoją pasję do rysunku, i samemu starają się go nauczyć. Samotna nauka jest jak najbardziej możliwa! Na pewno znajdziesz nie jednego artystę, który uczył się sam. Aczkolwiek taki proces jest cięższy niż mogłoby się na pozór wydawać. Ucząc się samemu łatwiej o błędy i złe nawyki które psują prace. Nie mówiąc już o tym, że ten sposób jest o wiele dłuższy.


NAUKA RYSUNKU = DOMIN


Kursy rysunku nie tylko zmniejszają ryzyko błędu, ale także przyspieszają proces nauki. Dodatkowo prowadzący dostosowują się do potrzeb kursantów, optymalizując czas i naukę. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Samotna nauka rysowania – Czyli czy można samemu nauczyć się rysować?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *